fbpx
Wiadomości

Samorząd województwa uruchomił dwa ośrodki dedykowane białemu personelowi.

Samorząd województwa uruchomił dwa ośrodki dedykowane białemu personelowi pięciu kujawsko-pomorskich szpitali znajdujących się na pierwszej linii walki z epidemią. 

Zostały zorganizowane w Górznie (ośrodek edukacji ekologiczna Wilga) i Przysieku (hotel Daglezja i domy mobilne, zakupione przez samorząd województwa w czasie walki ze skutkami nawałnic sprzed kilku lat).

Na medyków czeka 70 miejsc w jednoosobowych pokojach z łazienkami, ale w każdej chwili możemy przyjąć jednocześnie nawet 100 osób. W Przysieku oddajemy im do dyspozycji także zadbany park przy hotelu Daglezja. Chcemy, by służyły tym, którzy codziennie narażają zdrowie i życie, by służyć innym – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Samorząd województwa zapewnia zdalną pomoc psychologiczną i wyżywienie, książki i audiobooki udostępnione przez Książnicę Kopernikańską w Toruniu oraz, jak w zwykłych hotelach, telewizję i internet.

Piotr Całbecki : Zakładamy, że ośrodek w Przysieku będzie służył jako miejsce krótkich pobytów (noclegowych, na przykład po dyżurze w szpitalu), natomiast Górzno jako miejsce dwu-trzydniowych pobytów wytchnieniowych po dłuższych okresach wytężonej pracy.Możemy też zorganizować transport do każdego z ośrodków.

Oba ośrodki  są dedykowane białemu personelowi (lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym) zatrudnionemu w pięciu kujawsko-pomorskich szpitalach funkcjonujących w sytuacji epidemii w podwyższonej gotowości. Miejsca w nich będą udostępniane zgodnie z zapotrzebowaniem tych placówek.

Ośrodki zostały zorganizowane w uzgodnieniu z właściwymi służbami sanitarnymi, z uwzględnieniem reżimu przeciwepidemicznego. Korzystający z nich nie będą się bezpośrednio kontaktować z personelem obiektów hotelowych. Pokoje będą dezynfekowane każdorazowo po ich zwolnieniu przez certyfikowaną wyspecjalizowaną firmę. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że miejsca te nie są przeznaczone dla osób chorych czy zarażonych.

Pobyty są bezpłatne, wszystkie koszty pokrywa samorząd województwa. Placówki prosimy o kontakt z p. Katarzyną Wilczyńską, tel. 660 667 943.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji