fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Samorząd Włocławka nie uruchomi od 6 maja edukacji przedszkolnej.

29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 6 maja możliwe będzie otwarcie żłobków i przedszkoli. Tym rodzicom, którzy nie będą mogli posłać dziecka do placówki, przysługiwać będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Ostateczna decyzja w kwestii otwarcia danej placówki należy do organu założycielskiego we współpracy z pracownikami powiatowych służb sanitarnych, po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w regionie.

30 kwietnia podczas konferencji prasowej, zastępca prezydenta Barbara Moraczewska poinformowała  iż:

Po szerokiej analizie, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli ,prezydent miasta podjął decyzję, iż od dnia 6 maja samorząd Włocławka nie uruchomi edukacji przedszkolnej.

Rząd zapowiedział przedłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego. To rozwiązanie jest skierowane do tych rodziców, którzy nie będą mogli posłać dziecka do żłobka czy przedszkola, z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania tych placówek w związku z COVID-19.

Zgodnie z projektowanym rozporządzeniem prawo do pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego przysługiwać będzie na okres nie dłuższy niż do dnia 24 maja 2020 roku.

K.M.

 

 

Polecamy

1 komentarz

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: