fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Ruszyła trzecia edycja Rowerowej Stolicy Polski, w której po raz trzeci udział bierze miasto Włocławek

Celem akcji jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu. Inicjatywa nabiera dużego tempa, w 2021 roku w zabawie bierze udział już ponad 50 miast i wszystkie mają równe szanse – niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców, ponieważ łączna liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców.

W ubiegłym roku zwyciężyła Nowa Sól, która od dwóch lat nie chce oddać koszulki lidera. Czy w tym roku się to zmieni? Może to właśnie Włocławek dogoni dotychczasowych zwycięzców?

Aby wziąć udział w akcji wystarczy z właściwego dla siebie sklepu pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta. Zarejestrować się, z menu wybrać „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” Rowerowa Stolica Polski 2021, a na koniec wybrać z listy Włocławek, jako miasto, dla którego chcemy zbierać kilometry.

Ponadto, każdy uczestnik może wydrukować dla siebie z personalizowany numer startowy jako pamiątkę udziału w wydarzeniu. Proszę pamiętać o włączaniu przy wsiadaniu na rower oraz wyłączaniu jej po skończeniu jazdy.

Urząd Miasta Włocławek wraz z partnerem lokalnym sklepem rowerowym JAMRÓZ przygotował upominki dla najlepszej rowerzystki i najlepszego rowerzysty kręcącego kilometry dla Włocławka (2 bony o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie Jamróz). Sponsorem nagród jest sklep Rowerowy Jamróz.

Pamiętajmy, że przesiadając się na rower nie tylko bierzemy udział w zabawie, ale także promujemy aktywny styl życia!

Głównym organizatorem projektu jest Urząd Miasta Bydgoszczy. Rywalizacja potrwa do końca czerwca. Oprócz pucharów dla miast, które nakręcą najwięcej kilometrów, na uczestników czekają również nagrody indywidualne tj. rowery miejskie, zestawy kosmetyków, rowerowe gadżety, a nawet zaproszenie na weekend do hotelu w Bydgoszczy.

Zapraszamy do nakręcania kilometrów dla Włocławka!

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji