fbpx
Wiadomości

Ruszył konkurs ZUS. Weź w nim udział i wygraj nagrodę!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce zachęcić seniorów do korzystania z konta w banku. W tym celu zaprasza młodzież do wzięcia udziału w konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”.

Internet i bankowość elektroniczna nie muszą być skomplikowane. Wie o tym najlepiej młode pokolenie. To właśnie dla nich ruszył konkurs „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku”. Chcemy poprzez młodzież pokazać seniorom, że korzystanie z konta w banku, internetu i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne – mówi Joanna Karsznia, koordynator ds. komunikacji społecznej  i edukacji bydgoskiego oddziału ZUS.

Rachunek w banku to bezpieczeństwo i wygoda, stały i szybki dostęp do swoich pieniędzy, którymi można wygodnie dysponować, opłacać rachunki, robić zakupy przez internet, nie narażając się przy tym na kradzież, oszustwa np. „na wnuczka” lub „na policjanta” czy inne niebezpieczeństwa – dodaje Sylwia Bratkowska-Gburek, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji toruńskiego oddziału ZUS.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Ich zadaniem jest wykonanie pracy, która będzie zachęcała w pomysłowy sposób do założenia i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Prace można przygotować indywidualnie lub zbiorowo, w zależności od wieku w czterech kategoriach: plakat, komiks, film, infografika lub materiał multimedialny. Na zwycięzców czekają nagrody. Łączna pula nagród wynosi 35 tys. zł- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 29 października 2021 r. Natomiast termin nadesłania prac do ZUS mija 10 grudnia 2021 r. 

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.zus.pl/konkursbzb. Wszystkich informacji udzielą również koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji. W oddziale ZUS w Bydgoszczy jest nim Joanna Karsznia. Kontakt telefoniczny pod nr tel. 502 007 721, mail: joanna.karsznia@zus.pl. Z kolei w oddziale ZUS w Toruniu koordynatorem jest Sylwia Bratkowska-Gburek. Kontakt telefoniczny pod nr tel. 502 009 961, e-mail sylwia.bratkowska-gburek@zus.pl.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji