fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Ruszają włocławskie koncerty plenerowe i Eko Jarmark

Dzisiaj odbyła się konferencja w Kawiarni Obywatelskiej w sprawie Eko Jarmarku oraz Koncertów Plenerowych. Konferencję prowadził Dominik Cieślikiewicz prezes Fundacji Ładowarka oraz Anna Witwicka współzałożycielka Eko Jarmarku . 11.07.2021 roku przed Kawiarnią Obywatelską Cafe Śródmieście przy ulicy 3-go Maja 9 odbędzie się Eko Jarmark.

Jako kawiarnia obywatelska bardzo cieszymy się że ta współpraca zakończyła się fajnym powodzeniem i rozpoczęła bo mieliśmy już przyjemność spotkać się w dni Włocławka Państwo też mieliście możliwość spotkania dostawców właśnie Eko Jarmarku – mówił Dominik Cieślikiewicz.

Eko Jarmark będzie imprezą cykliczną odbywać się będzie co 2-tygodnie od 11 sierpnia do początku grudnia. Jest to kolejna impreza mająca na celu aktywizację mieszkańców śródmieścia.

Z naszego punktu widzenia jest to o tyle ważne, że spotykać się będziemy co dwa tygodnie od 11 lipca w godzinach 10-14  aż do początku grudnia, więc przez cały czas Eko Jarmark będzie towarzyszył Kawiarni Obywatelskiej i mam nadzieję, że to będzie kolorowy i ciekawy motyw do tego aby spędzić przedpołudniowy i popołudniowy spacer po Śródmieściu i trochę to nasze śródmieście ożywić – mówił prezes Ładowarki

Główną ideą Eko Jarmarku było, żeby sprowadzać żywność od lokalnych wytwórców oraz niewielkich przedsiębiorców rodzinnych. Jest to forma promocji zdrowej żywności, ale też wsparcie dla małych firm, które nie mają zbyt dużych szans zaistnieć na rynku. Na jarmarku będzie można zakupić wędliny, sery, miody, przetwory oraz soki będą również różnego rodzaju słodkości. W przyszłości najprawdopodobniej liczba sprzedawców się zwiększy, liczba osób chętnych do sprzedaży stale rośnie. 

Działamy już jakiś czas i to jest kolejny Eko Jarmark, ale przyznam się, że byliśmy trochę takim latającym Holendrem i bardzo się cieszę, że udało nam się zakotwiczyć  tutaj przy 3-go Maja  bo chcemy ożywić tą dawna handlową ulicę chcemy żeby się tutaj zaczęło coś przyjemnego dziać – mówiła współzałożycielka Eko Jarmarku Anna Witwicka.

Z inicjatywy Fundacji Ładowarka oraz Kawiarni Obywatelskiej, 11 lipca rusza pierwszy Włocławski koncert plenerowy, który odbędzie się na Starym Rynku o godzinie 19. Będzie grana muzyka jazzowa w wykonaniu  lokalnej grupy Kriss Quartet grali oni między innymi na dniach Włocławka. Koncerty będą  imprezą cykliczną w najbliższą niedzielę rusza pierwszy recital natomiast zaplanowanych jest ich sześć, każdy z nich będzie grany w różnych miejscach na Śródmieściu

Będziemy spotykać się z tą piękną, klasyczną muzyką i mamy nadzieję, że to nasze Śródmieście odczaruje, pokoloruje i da również możliwość takiego ciekawego, kreatywnego  odkrycia naszych śródmiejskich przestrzeni – mówił Dominik Cieślikiewicz. 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji