fbpx
Wiadomości

Ruszają twarde prace budowy przejścia przy Radosnej. Ratusz prosi mieszkańców o wyrozumiałość…

Już za parę dni zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią władz miasta, ruszą twarde prace związane z realizacją inwestycji wartej 11 milionów złotych. Inwestycji długo oczekiwanej szczególnie przez mieszkańców osiedla Zazamcze.

5 marca podczas konferencji prasowej zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki oraz przedstawiciel ze strony wykonawcy zadania Łukasz Kosiński przekazali kilka ważnych informacji, które zapewne zainteresują włocławian. Przypomnijmy w listopadzie 2019 roku ratusz podpisał umowę z firma z Tczewa, która na realizację zadania ma czas do 2022 roku.

Mieszkańców okolicznych bloków, czekają trudne czasy…

Krzysztof Kukucki: Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość. Rozpoczynamy inwestycję, która oprócz budowy przejścia pieszo – rowerowego wraz z podjazdami dla osób niepełnosprawnych, dla rowerów oraz schodami z jednej i z drugiej strony obejmuje również wygrodzenie torowiska od ściany lasu do ul. Hutniczej, a także demontaż kładki, która dzisiaj służy do bezpiecznego pokonywania torów.

Roboty będą wykonywane w krótkim odstępie czasu w nocy…

Łukasz Kosiński: Prace będziemy wykonywać metodą połówkową -czyli jeden tor będzie zamknięty, a drugi będzie czynny. Żebyśmy mogli to zrobić musimy wykop zabezpieczyć. Zabezpieczenie tego wykopu spowoduje, iż czasy będą ciężkie, ponieważ na początku realizacji , prace będą wykonywane w nocy, co wynika z zamknięć kolejowych, które dostaliśmy od PKP. Będą one polegały na pogrążeniu ścianek szczelnych i dlatego właśnie będzie głośno. Roboty będą wykonywane w krótkim odstępie czasu w nocy, między godziną 24:00, a 4:00 rano. Inaczej się tego po prostu nie da zrobić.

Zamknięcia będą od 15 marca 2020 roku przez…

Krzysztof Kukucki: Istotnym partnerem w realizacji tego przedsięwzięcia są PKP. Jest to jednak obiekt inżynieryjny, który budujemy pod ruchem na czynnej linii kolejowej. W związku z tym musimy zadbać o to ,by te utrudnienia dla ruchu kolejowego były jak najmniejsze i stąd termin realizacji w dużej mierze będzie wynikał z uzgodnień, z możliwości podjęcia prac przez firmę wykonawczą. Celem nadrzędnym jest poprawa bezpieczeństwa. Teren będzie wygrodzony. Przejście przez tory będzie możliwe tylko i wyłącznie tym przejściem pod torami pieszo – rowerowym. Liczymy na to, że to bezpieczeństwo zdecydowanie wzrośnie.

Od 10 kwietnia 2020 roku planowane jest…

Łukasz Kosiński: Od 10 kwietnia br. planowane jest wstrzymanie ruchu na jednej z linii kolejowych. Zrobimy wszystko, aby  ten ruch był ciągły i by utrudnień było jak najmniej. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia, żeby ruch był całkowicie  wstrzymany. Linia kolejowa będzie czynna, tylko będzie zorganizowany objazd między dworcem głównym Włocławek – a stacją Brzezie. Pociągi będą jeździły jednym torem.

Apel ratusza w sprawie krzyża…

Krzysztof Kukucki : Widzimy, że jest to krzyż zadbany, zapewne zajmuje się nim rodzina osoby, która tu zginęła. Prosimy bliskich o kontakt z wydziałem inwestycji. Musimy, co wynika z projektu, ten krzyż przenieść. Chcielibyśmy w porozumieniu z rodziną ustalić, gdzie ewentualnie krzyż przenieść ,z szacunku do całej tej rodziny.

Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji