Rusza Wielka Zbiórka Książek – Akcja Ogólnopolska – również we Włocławku.

Autor: Kinga Maślanka / 7 września 2020 / Kultura

Rusza Wielka Zbiórka Książek – Akcja Ogólnopolska – również we Włocławku.

Fundacja Zaczytani.org.  organizuje w dniach 8 września – 11 października br. ogólnopolską akcję Zbiórki Książek. Zebrane książki zasilają magazyny Fundacji Zaczytani.org.

W siedzibie Fundacji zostaną przebrane, dezynfekowane i segregowane, a następnie cyklicznie przekazywane do działających już „zaczytanych bibliotek” na szpitalnych oddziałach w całym kraju i w organizacjach zajmujących się wsparciem rodzin.

Z  księgozbioru korzystać będą wolontariusze czytający dzieciom w czasie ich hospitalizacji w ramach prowadzonej bajkoterpii oraz same dzieci i ich rodzice. W 2019 roku Fundacja zebrała 603 000 książek, dzięki którym otworzyła 288 Zaczytanych Bibliotek.

Akcja będzie prowadzona w całej Polsce, a do udziału w niej zapraszamy wszystkich mieszkańców Włocławka i okolic.Zbierane są książki w bardzo dobrym stanie przeznaczone dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, wyłącznie wydane po 2000 roku!

Wystarczy przyjść do biura Aviva przy al. Chopina 59 we Włocławku i wrzucić książki do specjalnego pudełka. Za każdą książkę każdy otrzyma kolorową zakładkę w prezencie.

 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)