fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Rusza program „Dobry start”, MOPR przypomina też o ważności wniosków o „500+”

MOPR przypomina, że w 2020 roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”.

Na wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 roku, świadczenia przyznane zostały do końca maja 2021 roku. Aby uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021 roku, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 roku, a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia.

Ponadto, od 1 lipca 2020 roku można składać przez internet wniosek o świadczenie  „dobry start”, natomiast drogą tradycyjną tj. bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty od 1 sierpnia. Wniosek można składać nie później niż do 30 listopadainformuje MOPR 

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa MOPR zachęca jednak wszystkich do korzystania głównie z elektronicznej drogi składania wniosków przez Internet. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski o nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.

 

Informacja na ten temat jest opublikowana: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2617

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji