fbpx
Wiadomości

Rusza piąta edycja konkursu “Markowy lokal Śródmieścia”!

Konkurs organizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 skierowany jest do przedsiębiorców z obszaru rewitalizacji. Nagrodą jest tytuł “Markowego Lokalu Śródmieścia 2023” wraz z oznaczeniem na witrynie oraz voucher o wartości 5000 zł na pakiet usług promocyjnych w mediach.

Głównym celem konkursu jest podniesienie poziomu gospodarczego obszaru rewitalizacji oraz wsparcie przedsiębiorców i promocja ich działalności gospodarczej poprzez wybór najlepszej jakościowo usługi lub produktu. Chodzi o wskazanie usług lub produktów oferowanych przez podmioty funkcjonujące w obszarze rewitalizacji, charakteryzujących się np. dużym potencjałem, szczególną ofertą usługową lub handlową, wysokiej klasy produktami, wyróżniającym się poziomem obsługi klienta.

Uczestnikami konkursu mogą być właściciele lub najemcy punktów usługowych i handlowych, w tym np. lokali gastronomicznych, rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści, prowadzący działalność gospodarczą w obszarze rewitalizacji, z wyłączeniem podmiotów opiekuńczych i oświatowych.

Zgłoszenia do konkursu może dokonać: właściciel lub najemca podmiotu usługowego/handlowego, działającego na obszarze rewitalizacji lub osoba fizyczna po uzyskaniu zgody zgłaszanego podmiotu. Z konkursu, zgodnie z regulaminem, wyłączeni się laureaci konkursu z trzech poprzednich edycji, tj. 2020, 2021 i 2022.

Etapy konkursu:
– nabór zgłoszeń w terminie 17 kwietnia – 30 kwietnia każdego roku kalendarzowego,
– weryfikacja zgłoszeń w terminie 1 maja – 9 maja każdego roku kalendarzowego,
– głosowanie w terminie 10 maja – 23 maja każdego roku kalendarzowego
– ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody w terminie nie późniejszym niż 23 czerwca każdego roku kalendarzowego.

Warunkiem zgłoszenia podmiotu do tytułu Markowy Lokal Śródmieścia jest złożenie wypełnionego formularza zgłoszeniowego dostępnego w Urzędzie Miasta Włocławek oraz na stronach internetowych: włocławek.eu i Rewitalizacja Włocławek stanowiącego załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu:
– osobiście: w Wydziale Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek, 3 Maja 22, pok. 27, 30 lub 32 (II piętro) w poniedziałek, środę i czwartek w godz. od 7.30 do 15.30, wtorek od 7.30 do 17.00, piątek od 7.30 do 14.00 lub w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9, od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 18.00, w soboty w godz. od 10.00 do 14.00.
– drogą pocztową na adres: Wydział Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek.

Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia każdego roku kalendarzowego. W przypadku zgłoszenia drogą pocztową o zachowaniu terminu decyduje data wpływu. Konkurs “Markowy lokal Śródmieścia” organizowany jest od 2019 roku. Laureatem pierwszej edycji została kawiarnia “Miodnia” (3 Maja 1). W 2020 mieszkańcy wybrali Restaurację Place Wolności (ul. Przechodnia 2/5), w 2021 Sklep Włóczki (ul. Złota 3), w 2022 zaś Butik Venus (ul. Zduńska 5a).

Informacja opublikowana jest: Rewitalizacja Włocławek.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji