fbpx
Wiadomości

Rozpoczęły się rozmowy ws. przywrócenia świetności Marinie Zarzeczewo.

Marina Zarzeczewo to miejsce, gdzie organizowane są takie imprezy jak Anwil Cup, Regaty „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego” czy Integracyjne Regaty Żeglarskie Antałek. Wydarzenia te cieszą się popularnością wśród mieszkańców i przyjezdnych, jednak sama Marina zazwyczaj świeci pustkami. 

Od jakiegoś czasu pojawiały się głosy, że Marinie należy przywrócić dawną świetność, aby stała się miejscem, które będzie przyciągać turystów. W tej sprawie interwencję podjęła Anna Gembicka, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Anna Gembicka: Z mojej inicjatywy Marinę Zarzeczewo odwiedził jeden z członków zarządu spółki Orlen, żeby zobaczyć stan obiektu. Od tego czasu trwają analizy, jak najlepiej wykorzystać i zagospodarować Marinę, aby jej potencjał turystyczny został dostrzeżony.W zeszłym tygodniu odbyłam kolejne rozmowy z zarządem Orlenu i mogę powiedzieć, że spółka pracuje nad planami związanymi z przywróceniem dawnej świetności temu miejscu. Marina ma ogromny potencjał, może stać się miejscem, które będzie przyciągać wielu turystów do Włocławka i mam nadzieję że ostateczne decyzje zapadną w tej sprawie jak najszybciej.

 

Miejmy nadzieję, że te plany zostaną zamienione w działania i już niedługo będziemy mogli korzystać z odnowionego obiektu.

Kinga Maślanka

Polecamy

1 komentarz

  1. Zaczął bym od zmiany tych nadętych bufonów co tam rządzą. Żeby nie Pan Marek to było by już wogole strasznie.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: