fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Rozpoczęcie sezonu biegowego z Vladislavia Cross już w najbliższą sobotę!

fot: Łukasz Turski

W sobotę 15 maja rusza tegoroczna edycja Vladislavia Cross organizowana przez WKB Maratończyk. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników biegania! Rozpoczęcie sezonu zapoczątkuje bieg oraz marsz NW na 5 km.  Piękna wiosenna pogoda zdecydowanie sprzyja uprawianiu sportu w plenerze i tym samym zachęca do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Start o godzinie 10:00 na stadionie ,,Przylesie’’.

Vladislavia Cross to cykl biegów organizowanych na terenie miasta Włocławek. Sportowa impreza odbywa się corocznie i przyciąga nie tylko wielu zawodników, ale również kibiców. Na całe wydarzenie składa się z 7 biegów nazwanych etapami, które zostały rozłożone na kilka miesięcy. Zwycięzcy otrzymują miano zdobywców Grand Prix Włocławka w Biegach Długodystansowych. 

Sobotni bieg to niejedyna atrakcja która będzie czekać na biegaczy.

„Ze względu na sytuacje pandemiczną nie mogliśmy zrobić zakończenia w sezonie więc pierwszym etapem podczas Vladislavia Cross będzie zakończenie zeszłego sezonu po przez wręczenie pucharów za zeszły sezon.” – powiedział Daniel Kurdubski, wiceprezes WKB Maratończyk.

Sobotnie zawody zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym, dlatego organizatorzy proszą o zachowanie dystansu i wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią. Zachęcają także do wzięcia udziału w biegu i wspólnego otwarcia sezonu Vladislavia Cross!

Harmonogram biegów na rok 2021:

Bieg 1 – 15 maja

Bieg 2 – 30 maja

Bieg 3 – 11 lipca

Bieg 4 – 1 sierpnia

Bieg 5 – 19 września

Bieg 6 – 10 października

Bieg 11 – 11 listopada (w ramach Biegu Niepodległości)

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji