fbpx
Testowy baner
Lifestyle

RoweLove – trasy rowerowe we Włocławku

Wycieczki rowerowe to świetny sposób na wypoczynek i poprawienie naszego samopoczucia. Jest to atrakcyjna forma na spędzanie wolnego czasu z naszymi bliskimi.

Włocławek posiada obecnie 39,1 km ścieżek rowerowych, a w niedalekiej przyszłości ich sieć liczyć ma łącznie 80 km. Które trasy rowerowe wybierzecie? Sprawdźcie nasze propozycje.

1. Pałac bursztynowy – Jezioro Rybnica

Źródło: traseo

Jedna z łatwiejszych tras ze względu na jej prostotę. Trasa nie jest wymagająca, nie znajdziemy tu wysokich wzniesień, a całość liczy niecałe 12km. Od Pałacu Bursztynowego, aż do lasu prowadzi droga rowerowa, co zmniejsza ryzyko niebezpieczeństwa.

2. Katedra Włocławska – Zapora wodna

Źródło: GoogleMaps

Trasa nieco trudniejsza od poprzedniej ze względu na liczne wzniesienia. Co prawda liczy tylko niecałe 13 km, ale niech to Was nie zwiedzie!  Już po paru przejażdżkach, pokonamy tę trasę z małą przerwą. Warto zatrzymać się na tamie i odpoczywając podziwiać horyzont.

3. Plac Wolności – Jezioro Wikaryjskie

Źródło: GoogleMaps

Jedna z prostszych i najbardziej znanych tras. Większość z nas nie raz w młodości jeździła rowerem na jezioro Wikaryjskie. Przez ostatnie lata, ścieżka na odcinku jezioro Czarne – Zajazd Sosenka została poprawiona i mamy tam równy asfalt. Aby nieco utrudnić sobie trasę, możemy wrócić przez Warząchewke i wrócić lasem.

W trakcie wypraw rowerowych pamiętajmy zawsze o bezpieczeństwie naszym, a także innych.
Korzystajmy z kasku rowerowego, oświetlenia i po prostu – bądźmy widoczni na drodze!

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji