fbpx
Wiadomości

Rondo turbinowe w ciągu alei Jana Pawła II oddane do użytku!

Firma DROGTOM zrealizowała roboty budowlane, polegające na wykonaniu skrzyżowania typu rondo turbinowe w ciągu alei Jana Pawła II. Była to część zadania inwestycyjnego: „Budowa drogi stanowiącej alternatywne połączenie osiedla Michelin z osiedlem Południe”.

Budowa ronda turbinowego  polegała m.in. na: przebudowie/rozbudowie jezdni o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej; budowie ronda turbinowego z jezdnią o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej; budowie wysp kanalizujących ruch o nawierzchni z kostki kamiennej; budowie pierścienia najazdowego o nawierzchni z kostki kamiennej; przebudowie opaski o nawierzchni z płytki betonowej; przebudowie/budowie chodników o nawierzchni z kostki betonowej; przebudowie drogi dla rowerów (ścieżki rowerowej) o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej; budowie kanału technologicznego; wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego.

Rondo turbinowe w ciągu alei Jana Pawła II zostało oddane do użytkowania półtorej miesiąca przed terminem. W najbliższym czasie zostanie uzupełnione oznakowanie poziome przez wykonawcę, a jesienią zostanie posadzona zieleń.

Fot. Facebook/Krzysztof Kukucki.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji