fbpx
Wiadomości

Rodzina 500+ w nowej formule świadczenie wychowawcze trafi do 4,4 mln rodzin.

1 lipca ruszył program „Rodzina 500+” w rozszerzonej formule. To 500 złotych dla każdego pierwszego dziecka bez konieczności osiągania progu dochodowego – mówiła poseł Joanna Borowiak podczas zwołanej konferencji prasowej.

W kwietniu 2016 roku program Rodzina 500 + wszedł w życie.Wydatki na 500 plus od początku programu to prawie 70,7 mld złotych. Ze wsparcia korzysta 2,4 mln rodzin. Świadczenie otrzymuje 3,65 mln dzieci.

Joanna Borowiak: Dzięki zniesieniu kryterium dochodowego na dodatkowe środki w budżecie domowym może liczyć blisko 7 mln polskich dzieci. Program „ Rodzina 500+” spowodował przede wszystkim zmniejszenie ubóstwa polskich rodzin.

W nowej formule programu świadczenie wychowawcze trafi do 4,4 mln rodzin. Ze wsparcia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci. Koszt rozszerzenia programu Rodzina 500 plus na wszystkie dzieci do 18 roku życia w bieżącym roku wyniesie ok. 9,6 mld złotych. W przyszłym roku będzie to ok. 20 mld złotych.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości apelowała podczas spotkania z mediami  do mieszkańców Włocławka, aby już od 1 lipca składali wnioski .

O ważnych terminach , a także formie składania dokumentów,  informowaliśmy już na naszym portalu w dniu 1 lipca https://tu.wloclawek.pl/program-rodzina-500-od-1-lipca-mopr-przypomina-o-waznych-terminach/

Kinga Maślanka

Polecamy

1 komentarz

  1. Taaaaa kosztem m.in podatków od emerytur i rent za utrzymaniem których Pani Poseł głosowała razem ze Zbonikowskim , bo tak wam Kaczyński kazał. Ale Kaczyński Was na posłów nie wybierał.

Miejsce konstruktywnej dyskusji

%d bloggers like this: