fbpx
Wiadomości

Renex wspiera włocławskiego Elektryka

W dniu 27 października 2021 roku w siedzibie Centrum Technologicznego włocławskiej Firmy Elektronicznej Renex, nastąpiło przekazanie pomocy dydaktycznych przeznaczonych do patronackiej  pracowni elektronicznej funkcjonując  w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku.

W ramach realizacji umowy o współpracy z Firmą Renex  włocławski „Elektryk” otrzymał mikroskop wraz z kamerą mikrookularową, służącą do diagnozowania usterek w sprzęcie elektronicznym, pochłaniacz oparów, stację lutowniczą PACE, zestawy naprawcze do stacji lutowniczych oraz materiały eksploatacyjne, które będą wykorzystywane na zajęciach w pracowni elektronicznej. Otrzymany sprzęt będzie uzupełniał wyposażenie pracowni zawodowej szkoły, a tym samym polepszy proces kształcenia przyszłych techników elektroników w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku.

W przekazaniu sprzętu brali udział Marzena Szczotkowska-Topić, Predrag Topić właściciele firmy Renex, Paweł Snopkowski – kierownik Centrum Technologicznego w Firmie Renex oraz Piotr Człapiński dyrektor i Piotr Misiak wicedyrektor w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Włocławska firma Renex od wielu lat wspomaga Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku, jest miejscem praktyk i staży uczniowskich, funduje nagrody dla najlepszych uczniów, przeprowadza specjalistyczne szkolenia branżowe zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Firma Renex zatrudnia wielu absolwentów Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, dla których jest kolejnym etapem w rozwoju kariery zawodowej, gdzie część z nich po latach pracy, zajmuje także stanowiska kierownicze. 

zdjęcie: Zespół Szkół Elektrycznych

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji