fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Relaks na własnym kocyku, spotkanie z twórcami ludowymi- tak zapowiada się niedziela w Kłóbce.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku: Na razie nie możemy zaprosić Was na tradycyjny festyn folklorystyczny, ale możemy zaproponować inną alternatywę – spokojne zwiedzanie, relaks na własnym kocyku, spotkanie z twórcami ludowymi, rękodzielnikami i producentami ekologicznych smakołyków.

To wszystko już w najbliższą niedzielę 19 lipca od godziny 11.00 do 18.00 w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce.

Czas spędzony w skansenie może okazać się interesujący, dzięki przeniesieniu w czasie na wieś z przełomu XIX i XX wieku, gdzie w otoczeniu pięknej przyrody prezentowane są zagrody gospodarskie, dawne warsztaty rzemieślnicze – kuźnia, garncarnia; obiekty przemysłu wiejskiego – olejarnia, wiatrak; budynki użyteczności publicznej – szkoła, remiza, kościół. W zabytkowym parku znajduje się dwór rodziny Orpiszewskich, w którym ostatnie lata swojego życia spędziła Maria z Wodzińskich Orpiszewska – narzeczona Fryderyka Chopina i muza Juliusza Słowackiego.

W niedzielę po raz pierwszy w tym roku swoje kramy otworzą wystawcy z regionu, od których można będzie nabyć oryginalne, unikatowe rzeźby w drewnie, serwety, ozdoby z bibuły, słomy, masy solnej, biżuterię, torby, zabawki z drewna oraz smakołyki.

Nie zapominajmy, że w obecnej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo Wszystkich uczestników spotkania na terenie skansenu obowiązują zalecenia sanitarne związane z  pandemią.

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji