fbpx
Wiadomości

Ratownicy WOPR gotowi na rozpoczęcie sezonu letniego!

Ratownicy wodni są gotowi na sezon wakacyjny – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl. Do zadań ratowników wodnych należą: patrolowanie plaż, kąpielisk, rzek i jezior, akcje ratownicze, upowszechnianie nauki pływania, prowadzenie szkoleń i akcji profilaktycznych.

Wsparcie z budżetu województwa corocznie trafia na patrolowanie zbiorników wodnych i zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą w okresie wakacyjnym. W 2022 roku na ten cel przekazano 120 tysięcy złotych. W ramach współpracy zespoły ratownicze zrzeszone w strukturach WOPR, wyposażone w łodzie motorowe, dbać będą o bezpieczeństwo m.in. na Wiśle i Zalewie Włocławskim. Służby ratownicze będą również pełnić dyżury w stanicach WOPR, m.in. we Włocławku.

Patrole prowadzone będą jeśli temperatura powietrza wyniesie więcej niż 25 ˚C, w godzinach od 11 do 19. Zespoły ratownicze będą powiadamiać o zdarzeniach i współpracować z innymi służbami ratowniczymi – strażą pożarną, policją oraz pogotowiem ratunkowym.

Warto pamiętać o specjalnym numerze ratunkowym nad wodą – 601 100 100, a także o bezpłatnej aplikacji „Ratunek” (na telefony komórkowe z systemami operacyjnymi Android i iOS, wyposażone w GPS), która w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umożliwia szybki kontakt poszkodowanego z WOPR-em.

Pełna informacja na ten temat: Portal Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji