fbpx
Wiadomości

Radny Jacek Buława wykluczony z Klubu Radnych PiS, ale to nie wszystko…

W poniedziałek podczas obrad II sesji Rady Miasta Włocławek ,radny PiS Jacek  Buława został wybrany przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Jego kandydaturę zgłosił Krzysztof Kukucki przewodniczący rady miasta. Klub Radnych PiS na szefa tejże komisji, zaproponował radnego Józefa Mazierskiego.

W wyniku poniedziałkowego głosowania Józef Mazierski otrzymał  8 głosów, a Jacek Buława dostał 15 głosów poparcia,

Tuż po głosowaniu przewodniczący Klubu Radnych PiS, Janusz Dębczyński mówił min.: Sytuacja jest na pewno kuriozalna. Skoro Jacek Buława dogadał się, mówiąc kolokwialnie z SLD czy z Koalicją Obywatelską to będzie musiał ponieść tego konsekwencje. Na najbliższym posiedzeniu klubu podejmiemy stosowne decyzje, z wykluczeniem z klubu włącznie.
Decyzja dotycząca radnego Buławy, została w dniu wczorajszym -27 listopada podjęta, Poniżej treść oświadczenia:
W związku z zachowaniem radnego Jacka Buławy niezgodnym z regulaminem Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Włocławek Klub Radnych PiS na posiedzeniu w dniu 27.11.2018 r. zdecydował jednogłośnie o wykluczeniu radnego z  Klubu PiS.Jednocześnie Klub Radnych zawnioskował do Zarządu Okręgowego o pozbawienie Jacka Buławy członkostwa w   partii Prawo i Sprawiedliwość.                      Przewodniczący Klubu Radnych  PiS RM Włocławek Janusz Dębczyński
Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji