fbpx
Wiadomości

Przy szkołach powstały miododajne łąki! Kolejna edycja konkursu ,,Oblatani w pomaganiu”


Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu „Oblatani w pomaganiu” polegającego na zakładaniu przyszkolnych łąk przez uczniów w wielu regionach wiejskich i miejsko – wiejskich Polski. To kolejna, ekologiczna inicjatywa ANWILU mająca edukacyjny charakter, skierowana do dzieci i młodzieży.

Uczniowie w pięciu województwach stanęli przed nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem, realizowanym przy wsparciu ANWILU, było stworzenie i pielęgnacja miododajnych łąk, które zgodnie z założeniem projektu stały się oazą dla pszczół i innych owadów oraz ptaków. W tworzenie zielonych i kwiecistych zakątków zaangażowanych było ponad 2 tysiące dzieci z województw kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

Nasza inicjatywa stanowiła połączenie zabawy z edukacją. Jednak nadrzędnym celem zaproszenia młodych osób do stworzenia od podstaw zielonych zakątków była troska o naturalne środowisko, wskazanie ważnej roli jaką pełni ekosystem i poszanowanie dla bioróżnorodności. Kiedy patrzę na efekty konkursu „Oblatani w pomaganiu” wiem, że udało nam się to doskonale. Oczywiście przy okazji takiego projektu nie mogło zabraknąć naszych brand hero. Granulki, reprezentujące poszczególne marki nawozów ANWIL, towarzyszyły uczestnikom konkursu od pierwszego dnia i kibicowały im przy kolejnych etapach wzrostu łąk – powiedziała Elżbieta Jabłońska, Zastępca Dyrektora Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWILU.

O sukcesie projektu świadczą liczby. Poza imponującą wspomnianą już liczbą uczestników, wrażenie robi ilość zasianych przez uczniów łąk. Ostatecznie powstały one przy 118 szkołach podstawowych w różnych zakątkach kraju. Każda z placówek, zgodnie z regulaminem projektu, udokumentowała też kolejne etapy powstawania przyszkolnych ogródków w postaci materiałów foto i wideo.

Do trzech najlepszych w konkursie szkół trafiły nagrody o wartości 10 tysięcy złotych, a wszyscy uczestnicy otrzymali edukacyjne upominki z Granulkami.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji