fbpx
Wiadomości

Przez trzy dni na Placu Wolności będzie działać mobilne centrum edukacyjne. Mieszkańcy będą mogli podziwiać historię polskiej niepodległości

W 2022 roku wirtualny teatr historii „Niepodległa” odwiedzi 40 miejscowości. 31 maja 2022 to mobilne centrum edukacyjne zagości we Włocławku, na Placu Wolności. Atrakcja ta będzie dostępna przez trzy dni, tj. do 2 czerwca.

Godziny otwarcia prezentują się następująco: dzień 1: 12:00 – 18:00, dzień 2: 10:00 – 18:00, dzień 3: 10:00 – 16:00. Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują.

Mieszkańcy Włocławka będą mogli podziwiać historię polskiej niepodległości prezentowaną na multimedialnej i interaktywnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”.  Na wystawie będzie przedstawiona historia Polski pierwszych lat II Rzeczypospolitej w formie ciekawostek historycznych. Ekspozycja pokazuje najciekawsze osoby i wydarzenia z tamtych lat. Zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania. Wystawa zlokalizowana jest na Placu Wolności, w specjalnie rozkładanym samochodzie ciężarowym z ekranami i cyfrowymi wizualizacjami.

Wystawa została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchu – dostępna jest specjalna, rozkładana rampa ułatwiająca zwiedzanie. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas na obejrzenie wybranego filmu VR.

Więcej informacji na ten temat: Niepodległa.

Zdjęcie ze strony Niepodległa.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji