fbpx
Wiadomości

Przemysław Woźniak z Orlika przy SP7 -Najlepszym Animatorem Sportu w województwie!

Przemysław Woźniak Animator pracujący na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 7 zdobył tytuł Najlepszego Animatora Sportu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2018 roku oraz znalazł się w gronie 16 najlepszych animatorów w Polsce.

Przemysław Woźniak brał udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Orły Sportu wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Animator  nagrodę odebrał na uroczystej gali, która odbyła się 25 listopada w siedzibie Fundacji znajdującej się w Pucku.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych Lokalnych Animatorów Sportu biorących udział w projekcie w poszczególnych województwach oraz najlepszego Animatora w całym 2018 roku, którzy w wyniku realizowanych zajęć przyczynili się do promocji sportu powszechnego oraz podejmowania aktywności fizycznej.

Aby wziąć udział w konkursie należało wysłać sprawozdanie z realizowanych zajęć sportowych w 2018 roku oraz napisać projekt imprezy sportowo-rekreacyjnej. Wybrano 100 najlepszych prac, z których wyłoniono po 6-7 animatorów z danego województwa, następnie najlepsi w województwie rywalizowali o tytuł najlepszego w skali kraju.

Na Orliku przy SP7 w tym roku odbyły się m.in. eliminacje powiatowe i finał wojewódzki programu „Kocham Ręczną na Orliku”, projekt Rugby TAG, Narodowy Dzień Sportu, Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej, Festyn sportowo-rekreacyjny „Nasza Niepodległa”, Turnieje Piłki Nożnej i Koszykówki oraz codzienne zajęcia dla mieszkańców Włocławka.

W projekcie bierze udział 1960 Orlików z całej Polski, na których zatrudnionych jest 2940 animatorów. Łącznie w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012″ wybudowano 2604 obiekty.

Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji