fbpx
Galerie Region

Przedszkolaki z wizytą u lubranieckich policjantów

Policjanci z Lubrańca nie tylko odwiedzają dzieci w ich placówkach, ale również zapraszają najmłodszych do zwiedzania miejsca pracy funkcjonariuszy. Tym razem funkcjonariuszy odwiedziły niezwykle widoczne, bo ubrane w kamizelki odblaskowe, dzieci z Przedszkola Samorządowego w Lubrańcu.

Lubranieccy mundurowi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” oprócz spotkań z najmłodszymi w przedszkolach czy szkołach chętnie zapraszają dzieci do ich Posterunku Policji w Lubrańcu. Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj (27.09.2021), gdzie w progach budynku pojawiły się ubrane w kamizelki odblaskowe „Krasnale” i „Smerfy” z Przedszkola Samorządowego. Mundurowi oprowadzili gości po wszystkich pomieszczeniach posterunku i zapoznali ze specyfiką pracy dzielnicowego. Każdy z uczestników mógł obejrzeć wyposażenie policjanta do służby oraz zobaczyć jak to jest za kierownicą policyjnego radiowozu.

Podczas tych miłych chwil policjanci przekazali dzieciakom także kilka cennych rad na temat bezpieczeństwa. Przypomnieli jak unikać zagrożeń na drodze, placu zabaw czy w domu.

Sądząc po reakcjach naszych gości, śmiało możemy powiedzieć, że wizyta w posterunku przypadła im do gustu

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji