fbpx
Wiadomości

Przedświąteczne kontrole placówek handlowych we Włocławku i powiecie

To już ostatnie dni przedświątecznych zakupów w placówkach handlowych i galeriach, gdzie wciąż obowiązują ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa. Włocławscy policjanci, mając na względzie bezpieczeństwo sprzedających i kupujących,  kontrolują czy stosujemy się do reguł reżimu sanitarnego na terenie placówek handlowych.

Kontrole prowadzone przez służby mają zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. Podczas takich działań policjanci weryfikują, czy robiący zakupy stosują się do zasad związanych z zachowaniem dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa. Zwracają uwagę także na bardzo ważny element walki z wirusem tj. dezynfekcję rąk.

Na szczęście, większość z nas stosuje się do obostrzeń sanitarnych. Pamiętajmy, że na tych łamiących zasady sanitarne może czekać wysoki mandat karny. Z kolei dla osób, które w rażący sposób łamią nakazy, kontrola może się zakończyć wnioskiem do sądu i notatką do sanepidu. Sąd za niestosowanie się do obostrzeń może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych, a sanepid nawet do 30 tysięcy złotych.

Takich kontroli można się spodziewać o każdej porze działania placówek handlowych. Pamiętajmy, że mają one na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga, jakim jest wirus. Apelujemy szczególnie w okresie przedświątecznym o zachowanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji