fbpx
Wiadomości

Przed nami 9. ANWIL Półmaraton Włocławek!

9 października 2022 r. odbędzie się kolejna edycja włocławskiego półmaratonu. Już po raz 9 biegacze z całej Polski wyruszą na ulice naszego miasta i będą rywalizować na trasie długości 21,097 km. Start i meta biegu usytuowane są na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku.

Trasa biegu wiedzie ulicami Włocławka, ukazując najciekawsze zakątki miasta. Na chwilę obecną zgłoszonych do udziału w zawodach jest 400 biegaczy, a zapisy są nadal otwarte. Włocławski półmaraton to nie tylko zawody dla dorosłych. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych biegaczach. Dla dzieci przewidziano kilka dystansów biegowych dostosowanych do wieku i umiejętności najmłodszych sportowców. Organizatorem 9. Anwil Półmaratonu Włocławek jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra, współorganizatorem Urząd Miasta Włocławek i Ośrodek Sportu i Rekreacji, sponsorem tytularnym wydarzenia jest ANWIL S.A.

9. Anwil Półmaratonu Włocławek jest współfinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do Włocławka na największą imprezę biegową w regionie, natomiast kibiców do aktywnego dopingu naszych biegaczy na włocławskich ulicach. Zapisów dokonywać można bezpośrednio przez stronę internetową bądź na miejscu w biurze zawodów zlokalizowanym w recepcji Stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Al. Chopina 8 we Włocławku w dniach 8-9 października 2022. Start biegu głównego o godzinie 11:00.

Dodatkowo w dniach 8 i 9 października br. w biurze zawodów zlokalizowanym w recepcji stadionu OSiR odbędzie się zbiórka karmy dla włocławskiego schroniska dla zwierząt. Biegacze biegają i schronisku pomagają. Zaproszeni są wszyscy, którym los zwierząt nie jest obojętny do wsparcia biegowej akcji dla zwierzaków. Pomóżmy przetrwać zimę podopiecznym schroniska.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji