fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Program in vitro we Włocławku. Kto będzie mógł z niego skorzystać?

Dziś, 29 czerwca 2021 r. na skwerku przy Urzędzie Miasta odbył się briefing prasowy a jego tematem był miejski program in-vitro.

23 czerwca komisja do spraw oceny technologii medycznej i kwalifikacji dokonała pozytywnej oceny włocławskiego projektu dotyczącego in vitro. W lipcu nastąpi nadzwyczajna rada miasta, która ma uchwalić projekt.

Chce powiedzieć , że od strony tych instytucji zewnętrznych już właściwie jesteśmy przygotowani, teraz zostanie nam przyjęcie uchwały następnie wybór kliniki, która będzie dokonywała i odpowiadała za całe leczenie in vitro. Myślę już, że w wrześniu , październiku będziemy mogli rozpocząć leczenie par.
– zapowiedział Prezydent Miasta, Marek Wojtkowski.

Program dotyczy mieszkańców Włocławka, kobiety od 25 do 40 lat będące w związku małżeńskim lub partnerskim. Pary będą musiały wykazać, że od 12 miesięcy zamieszkują we Włocławku oraz okazać opinie o pomocy w leczeniu bezpłodności także wystawiony przynajmniej rok wcześniej.

W budżecie miasta mamy przeznaczone 100 tysięcy złotych. Dla jednej pary dofinansowanie wynosi 5 tysięcy złotych.  W tym roku może z  tego programu skorzystać  20 par w następnych latach czyli 2022 -2023 przewidujemy zwiększenie budżetu aby mogło skorzystać 40 par.– powiedziała Zastępczyni Prezydenta, Domicela Kopaczewska.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji