fbpx
Wiadomości

Program “Fabryka” będzie realizowany we Włocławku. Ratusz podał już dwie lokalizacje.

1 października podczas konferencji prasowej Anna Gembicka – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Dariusz Śliwowski – Wiceprezes ARP S.A. zapowiedzieli realizację programu „Fabryka” w tym mieście. Tuż po spotkaniu z mediami, doszło do rozmów z zastępcą prezydenta Krzysztofem Kukuckim- ratusz zaproponował  już lokalizacje.

Mamy dziś dla Państwa bardzo dobre wieści. Agencja Rozwoju Przemysłu jest gotowa na realizację programu „Fabryka” w naszym mieście. Program ten to wielkie inwestycje, które zapewnią nowe, wysokopłatne miejsca pracy i nadadzą Włocławkowi nowy impuls rozwojowy– powiedziała Anna Gembicka 

Program Fabryka realizowany jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to rewitalizacja starych obiektów przemysłowych i przekształcenie ich na przestrzenie biurowe dla takich usług jak IT czy badania i rozwój. Taką inwestycję ARP S.A. realizuje już w Radomiu, w dawnej fabryce broni „Łucznik”. Drugi wariant to budowa nowych przestrzeni biurowych. Tego rodzaju obiekt ma powstać w Elblągu.

Niezależnie od wariantu na jaki się zdecydujemy, program zakłada, że w miastach takich jak Włocławek realizujemy inwestycje do 10 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Zapewnia to przestrzeń dla około 1200 stanowisk pracy: naukowców, programistów, inżynierów. Nazwaliśmy projekt „Tertio Ponte”, Trzeci Most, pomost który pomoże odzyskać Włocławkowi dawną świetność powiedział Dariusz Śliwowski.

Cieszę się, że w osobie Pani Minister udało nam się znaleźć partnera do rozmów o rozwoju miasta. Teraz liczymy, że włocławski samorząd podejmie z nami dialog w celu wypracowania optymalnego dla mieszkańców miasta rozwiązania”dodał Wiceprezes.

Potencjał programu realizowanego przez ARP S.A. jest naprawdę niesamowity. Bardzo się cieszę i dziękuję za to, że ma on zostać zrealizowany we Włocławku  – dodała Anna Gembicka

„Program Fabryka” jest narzędziem realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i stanowi element wsparcia miast średnich. Jego celem jest aktywizacja potencjałów miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze poprzez zapewnienie warunków rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Tuż po konferencji prasowej, wiceminister udała się do ratusza, gdzie doszło do rozmów z zastępcą prezydenta.

Krzysztof Kukucki zastępca prezydenta: Każda inicjatywa, która może wzmocnić potencjał gospodarczy Włocławka jest przyjmowana przez nas z otwartymi rękoma. Natychmiast po konferencji prasowej, przekazaliśmy dwie propozycje lokalizacji dla inwestycji proponowanej przez ARP. 

Lokalizacje podane przez ratusz znajdują się w centrum miasta.

Kinga Maślanka

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji