fbpx
Wiadomości

Progi przy Długiej już są…zmiana w stałej organizacji ruchu będzie.

W dniach 17-21 lutego 2020 roku trwały prace związane z wprowadzeniem zmian w stałej organizacji ruchu na ul. Długiej.

Projekt obejmował również montaż 2 progów spowalniających na odcinku Długa 63 –65 wraz oznakowaniem pionowym, o które zabiegali min. mieszkańcy pobliskich bloków.

Zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki: Montaż progów wyspowych, za które zapłacił właściciel pobliskiego salonu meblowego, to przede wszystkim prośba mieszkańców osiedla Małe Południe. W rejonie ulicy Długiej znajduje się szkoła podstawowa, sąd. Mieszkańcy sugerowali, iż przejście na drugą stronę ulicy pomimo pasów, które się tam znajdują jest niebezpieczne. Wzdłuż ulicy Długiej parkują samochody, które ograniczają widoczność pieszych. Mam nadzieję, że dzięki temu projektowi, bezpieczeństwo pieszych będzie zdecydowanie większe.

Jak informuje Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu od dnia 25 lutego 2020 roku zostanie wprowadzona zmiana w stałej organizacji ruchu obejmująca swoim zakresem ul. Długą oraz ul. Kapitulną.

Zakres zmian obejmować będzie wprowadzenie oznakowania pionowego, poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zmiana organizacji ruchu podyktowana jest wprowadzeniem ruchu dwukierunkowego na ul. Długiej na odcinku od ul. Kapitulnej do wyjazdu z Centrum Handlowego.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji