fbpx
Wiadomości

Prezydent Włocławka rozczarowany… senator Brejza uważa,że rządzący ukarali mieszkańców.

14 grudnia 2020 r., odbyła się konferencja prasowa z udziałem  samorządowców z regionu oraz parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, która poświęcona była dystrybucji środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Głos zabrali: poseł Tomasz Lenz, prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, senator Krzysztof Brejza, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, prezydent Bydgoszczy Rafał  Bruski, poseł Tomasz Szymański i posłanka Magdalena Łośko.

Poseł Lenz zwrócił uwagę na brak przejrzystości podjętych decyzji i nierówności w traktowaniu samorządów w kujawsko-pomorskim, a także wskazał, jakie projekty odrzucono w Toruniu, który z funduszu nie otrzymał ani złotówki.

Prezydent Wojtkowski mówił o rozczarowaniu samorządowców, którzy nie mogą zrozumieć, dlaczego ich projekty zostały odrzucone – szczególnie, gdy jak Włocławek z RFIL nie otrzymały nic.

Senator Brejza zauważył, że rządzący – choć chcieli uderzyć w  niezależne od nich samorządy – swoimi decyzjami ukarali mieszkańców miast i gmin, które nie dostały środków na potrzebne inwestycje.

Prezydent Glamowski wskazał, że wielkim rozczarowaniem dla władz Grudziądza jest brak wsparcia dla inwestycji drogowej, która miała skrócić czas dojazdu do szpitala w tym mieście, który od wiosny jest  na pierwszej linii walki z epidemią SARS-CoV-2.

Prezydent Bruski przypomniał, że pieniądze rozdzielane przez rząd  pochodzą od podatników i powinny być wydawane tak, aby każdy miał pewność, że procedury są jasne, przejrzyste i uczciwe.

Poseł Szymański stwierdził, że RFIL okazał się narzędziem do dzielenia Polaków i budowania propagandy dla rządzących, kosztem interesów i potrzeb mieszkańców.

Posłanka Łośko pokazała, że rząd nie spełnił obietnicy, że fundusz  stanie się sposobem wspierania zrównoważonego rozwoju samorządów – podczas, gdy brak jasnych kryteriów powoduje, że Polacy będą się  zastanawiać, czy mają wybierać między rozwojem a wolnością.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji