fbpx
Wiadomości

Premier Morawiecki: Popieram Anię Gembicką. Jest skuteczna, energiczna i zadba o Wasz region.

Wybory parlamentarne coraz bliżej. Kampania trwa, miasto jest już kolorowe od banerów kandydatów. Konferencje prasowe nabierają tempa, są również poparcia kandydatów do Sejmu. „Szóstkę” na liście PiS oficjalnie poparł sam premier Mateusz Morawiecki.

„6” to Anna Gembicka, która w dniu 4 czerwca 2019 roku została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Anna Gembicka urodziła się w 1991 roku we Włocławku. Jest absolwentką włocławskiego Liceum im. Marii Konopnickiej. Od kilku lat współpracuje z premierem Mateuszem Morawieckim, początkowo jako jego Asystentka, Doradca, a następnie jako Sekretarz Prezesa Rady Ministrów. 

Premier Mateusz Morawiecki : Na liście Prawa i Sprawiedliwości mamy bardzo dobra kandydatkę. To Ania Gembicka. Z Anią pracowałem kilka lat.Wiem ,że jest skuteczna, energiczna i bardzo dobrze zadba o Wasz region.Popieram Anię Gembicką miejsce nr 6 na liście Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jedyne poparcie dla młodej kandydatki z Włocławka. Annę Gembicką poparł także Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński.

Minister Jerzy Kwieciński: Annę Gembicką znam od ponad 3 lat i wiem jak ważny jest dla niej rozwój społeczności wiejskich, oraz małych i średnich miast. Ania na bieżąco informuje mnie o problemach i wyzwaniach  województwa kujawsko- pomorskiego, dzięki czemu wspólnie możemy wypracować dobre rozwiązania dla tego regionu.Jest świetnym organizatorem i ma wiele dobrych pomysłów. Jestem przekonany, że w sejmie będzie skutecznie walczyć o interesy województwa kujawsko-pomorskiego.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk o kandydatce mówi tak: Anna Gembicka skutecznie dba o rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej w województwie kujawsko-pomorskim. Zapewnienie środków na remonty dworców we Włocławku i Grudziądzu jest tego dowodem.

Jak można było zauważyć podczas konwencji wyborczej PiS, która miała miejsce 19 września w auli Kujawskiej Szkoły Wyższej, niektórzy radni Prawa i Sprawiedliwości również oficjalnie popierają Gembicką, należy do nich radna Mariola Gawłowska.

Kinga Maślanka

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji