fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Prawie 2,8 promila alkoholu i… chciał kierować fiatem. Policja podsumowała weekend na drogach.

Od piątku do niedzieli włocławscy policjanci ruchu drogowego w 14 przypadkach wzywani byli do zdarzeń drogowych na terenie miasta i powiatu. Ponadto uniemożliwili dalszą jazdę czterem nietrzeźwym kierującym i zatrzymali cztery prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Podczas minionego weekendu  mundurowi nie odnotowali na drogach żadnego wypadku drogowego, a 14 zdarzeń okazało się kolizjami. Niestety w czterech przypadkach kierowcy prowadzili swoje pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim w piątek (21.08.2020) około godziny 17.00 w miejscowości Guźlin (gm. Brześć Kujawski). Badanie 54-latka siedzącego „za kółkiem” mercedesa wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za swoje postępowanie odpowie także 50-latek, którego zatrzymali w sobotę (22.08.2020) w godzinach wieczornych do kontroli w centrum Włocławka policjanci z patrolówki. Jak się okazało, prowadził on mercedesa mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.  

W niedzielę (23.08.2020) policjanci ruchu drogowego przed godziną 16.00 zatrzymali motorowerzystę poruszającego się w miejscowości Brzezie (gm, Brześć Kujawski). Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 45-latek kierował motorowerem marki romet mając ponad 0,7 promila alkoholu.

Ostatni nietrzeźwy kierujący wpadł dzięki postawie świadka, który zauważył wsiadającego z dużym trudem do fiata mężczyznę na parkingu przy ulicy Żytniej we Włocławku. Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy podszedł do pojazdu i kiedy ten ruszył otworzył drzwi wyciągając kluczyki ze stacyjki. O całej sytuacji poinformował mundurowych, którzy po dotarciu sprawdzili stan trzeźwości 55-letniego mieszkańca Włocławka. Badanie wykazało, że miał on prawie 2,8 promila alkoholuinformuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

W każdym przypadku sprawa nietrzeźwych kierowców trafi do sądu, gdzie będą tłumaczyć się z nieodpowiedzialnego zachowania. Zgodnie z przepisami za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

W czterech przypadkach policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy na okres trzech miesięcy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Sprawdzona prędkość kierujących wykazała przekroczenia o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ich ograniczenia na tym obszarze.

Do pierwszego zatrzymania prawa jazdy doszło w piątek (20.08.2020) na ulicy Toruńskiej we Włocławku. Przeprowadzona kontrola prędkości wykazała, że 45-letni kierujący fordem na ograniczeniu prędkości do 50 km/h  jechała mając 125km/h. Kolejnego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali w miejscowości Szpetal Górny kierowcę kia, który jechał mając na liczniku 111 km/h. W miejscu kontroli 36-katek powinien mieć maksymalnie 50 km/h.

Natomiast w niedzielę dwie kierujące audi i bmw jechały zbyt szybko w miejscowości Skrzynki (gm. Baruchowo) i we Włocławku na Alei Kazimierza Wielkiego. W pierwszym przypadku zmierzona prędkość 19-letniej kierującej audi wykazała o 60 km/h więcej na ograniczeniu do 50 km/h, a 24-latka prowadząc bmw w rejonie oznakowanego przejazdu dla rowerów miała o 55 km/h więcej niż obowiązująca w tym miejscu 40-stka- st. sierż. Tomasz Tomaszewski

W przypadku ujawnienia zbyt szybkiej jazdy w obszarze zabudowanym tj. przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h mundurowi zatrzymują prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące i w tym czasie każdy z kierowców musi przesiąść się na miejsce pasażera.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji