fbpx
Wiadomości

Pracownicy włocławskiej biblioteki nagrali teledysk i biorą udział w międzynarodowym konkursie!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku bierze udział w konkursie muzycznym ‘’NPSIG Music Contest 2021’’ ogłoszonym przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich. Bibliotekarki połączyły siły z włocławskimi muzykami tworząc zespół o nazwie THE BIBLIOKERS. Tańczą, śpiewają i zachęcają do odwiedzania skarbnicy książek!

Motto tegorocznego wirtualnego kongresu IFLA WLIC to ,,Let’s Work Together For the Future’’. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych utworów muzycznych, które podkreślają znaczenie bibliotek w społeczeństwie.

THE BIBLIOKRES nagrał piosenkę zatytułowaną ,,Pełne regały’’. To nowa odsłona kultowego utworu ,,Guantanamera’’ José Fernándeza z 1929 roku. Tekst napisał dyrektor włocławskiej biblioteki – Andrzej Chmielewski, na gitarze zagrał – Jacek Piotrowski, na akordeonie – Mateusz Czarniak, natomiast na instrumentach perkusyjnych – Radosław Więckowski.

Teledysk nagrany do utworu ,,Pełne regały’’ to kwintesencja kreatywności i nowa odsłona biblioteki. Od razu można nabrać ochoty na wypożyczenie nowej książki! Trzymamy kciuki za włocławskich artystów i życzymy powodzenia w konkursie!

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji