fbpx
Region Wiadomości

Prace związane z budową firmy RTE w Brzeskiej Strefie Gospodarczej zakończone!

Prace związane z budową fabryki rowerów portugalskiego producenta RTE w Brzeskiej Strefie Gospodarczej zakończone. Firma jest jednym z największych producentów rowerów w Europie. Rowery wyprodukowane w Brzeskiej Strefie Gospodarczej będą trafiały do sieci sklepów Decathlon w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nowa firma produkcyjna w Brześciu Kujawskim została wybudowana na działce o powierzchni 6,6 ha, na której zlokalizowany jest budynek produkcyjny z częścią magazynową (automatyczny magazyn wysokiego składowania), infrastruktura biurowo-administracyjna, sale konferencyjne, kantyna, laboratoria produkcji oraz obszerne zaplecze socjalne. Zakończony został pierwszy etap prac, w ramach którego powierzchnia zabudowy zajmuje 2,2 ha.

Bryła i układ całej inwestycji wynika bezpośrednio z funkcji oraz technologii produkcji zakładu. Skomplikowana technologia produkcji oraz specyfika inwestycji bazująca na patentowych rozwiązaniach RTE spowodowała, że projekt powstawał przy dużym zaangażowaniu Inwestora.

Cieszę się, że obiekt RTE powstał w Polsce. Projekt był dla nas ciekawym wyzwaniem, ponieważ byliśmy obecni w całym procesie inwestycyjnym i od samego początku mieliśmy okazję na bezpośrednią współpracę z inwestorem. Aby poznać specyfikę produkcji, wymagania inwestora oraz stosowane technologie, nasz zespół projektowy kilkakrotnie wizytował w fabryce RTE w Porto – co było dla nas bezcenne i niewątpliwie przyczyniło się do efektu końcowego – mówi Andrzej Przesmycki, CEO Project Management Group.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą RTE, która zdecydowała się na wybudowanie zakładu na terenie gminy Brześć Kujawski. To dowód zaufania, ale również potwierdzenie słusznie obranego kilka lat temu proinwestorskiego kierunku działania samorządu brzeskiego. Jestem przekonany, że dzięki tej inwestycji zyskamy nowe miejsca pracy, ale też będzie to silny impuls rozwojowy dla regionu. Gratuluję  firmie RTE, jaki również firmom odpowiedzialnym za realizację inwestycji tempa działań oraz nowatorskich rozwiązań – mówi Burmistrz Tomasz Chymkowski.

Wybudowany obiekt został zaprojektowany tak, aby mógł wyprodukować 500 000 rowerów rocznie. Kolejna faza inwestycji ma zwiększyć liczbę wyprodukowanych rowerów do 1 000 000 sztuk rocznie. Wielobranżowy projekt obiektu wykonała firma Project Management Architecture sp. z o.o., a nadzór oraz zarządzanie realizacji inwestycji sprawowała firma Project Management sp. z o.o. Generalnym wykonawcą inwestycji był Dekpol Budownictwo sp. z o.o.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji