fbpx
Wiadomości

Pożegnano Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku insp. Macieja Sadowskiego

Wczoraj (10.01.2023) w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotra Leciejewskiego odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku insp. Macieja Sadowskiego, który po ponad 32-latach służby przeszedł na emeryturę. Jednocześnie przywitany został nowy pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku mł. insp. Jarosław Stocki, który dotychczas był I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku.

Uroczysta zbiórka poświęcona była pożegnaniu z mundurem Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku i przywitaniu nowego szefa włocławskich policjantów. W uroczystości uczestniczyli Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski, władze samorządowe z powiatu włocławskiego i lipnowskiego, duchowieństwo i przedstawiciele współpracujących z jednostką służb mundurowych, sądownictwa, prokuratury i innych instytucji.

W pierwszej część zbiórki z jednostką i sztandarem pożegnał się odchodzący na emeryturę Komendant Miejski Policji we Włocławku insp. Maciej Sadowski. Przez prawie wszystkie lata swojej służby związany był z włocławską komendą, gdzie rozpoczął karierą zawodową jako policjant Kompanii Patrolowo-Interwencyjnej w 1990 roku. Kolejne lata to służba w pionie kryminalnym na różnych stanowiskach. Przez niespełna dwa lata związał się z Komendą Powiatową Policji w Aleksandrowie Kujawski, gdzie został I Zastępcą Komendanta. W lipcu 2017 roku powrócił do Włocławka na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku, a od kwietnia 2020 roku pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku.

Z kolei druga część zbiórki związana była z wprowadzeniem na stanowisko nowego Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku. Zgodnie z rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotra Leciejewskiego od 11 stycznia 2023 roku powierzono obowiązki nowego szefa włocławskich policjantów mł. insp. Jarosławowi Stockiemu. Wcześniej pełnił on służbę jako I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku.  

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji