fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Pożegnali się z prawem jazdy, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.

Policjanci z włocławskiego ruchu drogowego, w tym z grupy SPEED, zatrzymali do kontroli czterech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Efektem tego było zatrzymanie im przez policjantów praw jazdy na najbliższe 3-miesiące.

Zmniejszony ruch na drogach spowodowany obostrzeniami sanitarnymi to niestety dla niektórych kierowców pokusa do szybszej jazdy. Szczególnie lekceważenie tych przepisów w terenie zabudowanym, gdzie jest większy ruch na drogach, często przyczynia się do zdarzeń drogowych. Włocławscy policjanci oprócz zadań związanych z epidemią koronawirusa, nie odpuszczają takim kierowcom i codziennie pełnią służbę na drogach. Przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zgodnie z prawem zatrzymaniem prawa jazdy przez policjantów.

27 kwietnia przekonało się o tym czterech kierowców. W trzech przypadkach kontroli nadmiernej prędkości dokonali policjanci z grupy SPEED, a czwarty „wpadł” na kontroli dokonanej przez pozostałych policjantów włocławskiego ruchu drogowego.

Do dwóch zatrzymań praw jazdy doszło w godzinach porannych w m. Szpetal Górny (gm. Fabianki). Zmierzona prędkość przez mundurowych w przypadku 23-letniej kierującej vw wykazała przekroczenie o 53/km/h, natomiast u 38-latka jadącego oplem urządzenie pokazało przekroczenie o 55 km/h.Trzecim kierowcą zatrzymanym za zbyt szybką jazdę, okazał się 37-latek poruszający się vw ulicą Toruńską. W tym przypadku dokonany pomiar wykazał przekroczenie prędkości o 54 km/h. Ostatniego pomiaru prędkości większej o ponad 50 km/h policjanci dokonali na drodze K-62 w m. Skoki Duże (gm. Włocławek). Przeprowadzona kontrola wykazała, że 49-letni kierujący fordem na ograniczeniu prędkości do 50 km/h  jechał mając 106 km/h informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

W obliczu takiej sytuacji policjanci ukarali kierowców mandatami i punktami karnymi, a także zatrzymali im na trzy miesiące prawa jazdy.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji