fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Pożar altanki – dwie osoby nie żyją.

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności pożaru altanki na terenie działki rekreacyjnej w m. Szczutkowo (gm. Choceń). Wewnątrz spalonego pomieszczenia ujawniono zwęglone zwłoki 76-letniego mężczyzny i 78-letniej kobiety.

Dzisiaj (22.09.2020) po godzinie 4.00 nad ranem spaleniu uległa altanka drewniana będąca na terenie działki rekreacyjnej. O zdarzeniu służby powiadomione zostały przez syna, który zauważył pożar pomieszczenia stojącego obok jego altanki. Mężczyzna podjął próbę ratowania rodziców, jednak z uwagi na duży ogień i nagły wybuch, został odrzucony od drzwi. Przybyła na miejsce straż po dogaszeniu pogorzeliska ujawniła wewnątrz zwęglone zwłoki dwóch osób.

Kiedy zakończyła się akcja gaśniczo-ratownicza do swoich czynności przystąpili mundurowi przy udziale prokuratora i biegłego z dziedziny pożarnictwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie elektryczne urządzenia dogrzewającego pomieszczenie. W ogniu zginęło małżeństwo z woj. łódzkiego, które wypoczywało na działce rekreacyjnej- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Śledztwo mające wyjaśnić przyczyny tragicznego pożaru prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji