fbpx
Wiadomości

Powstanie nowy mural na ul. Cyganka 9? Urząd Miasta ogłosił konkurs

Został ogłoszony konkurs na projekt i wykonanie muralu związanego z historią Włocławka. Działanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018–2028. Wielkoformatowe malowidło ścienne związane z historią Włocławka, graficznie nawiązujące do dawnych etykiet, reklam lub fotografii z XIX i XX wieku, kolorystycznie nawiązujące do zabudowy Dzielnicy Starego Miasta we Włocławku powstanie na ścianie bocznej budynku mieszkalnego przy ul. Cyganka 9.

Termin dostarczania zgłoszeń wraz z projektami upływa 8 lipca 2022 r. (decyduje data wpływu prac do Urzędu Miasta Włocławek). Wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione pod kątem walorów artystycznych i zgodności z tematyką konkursu przez Komisje Konkursową złożoną z pracowników Urzędu Miasta Włocławek, w tym m.in. Architekta Miejskiego, przedstawicieli Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej i Wydziału Rewitalizacji oraz przedstawicieli Galerii Sztuki Współczesnej i środowiska artystycznego.

Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 9 września 2022 r. Na wykonanie muralu laureat będzie miał czas do 30 listopada 2022 r.

Szczegóły konkursu są dostępne pod adresem: Urząd Miasta Włocławek.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji