fbpx
Wiadomości

Ponad „setkę” w terenie zabudowanym mieli na liczniku – utracili prawo jazdy.

Nadmierna prędkość kosztowała czterech kierowców utratę prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci namierzyli ich, gdy jechali swoimi autami ponad setką w terenie zabudowanym.

Jedną z głównych przyczyn wypadków komunikacyjnych, często tych najtragiczniejszych w skutkach, jest nadmierna prędkość. Dlatego też policjanci włocławskiej drogówki każdego dnia kontrolują, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko i konsekwentnie eliminują z dróg piratów drogowych.  

W ostatni weekend wakacji mundurowi zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wszyscy poruszali się w terenie zabudowanym  ponad setką.  

Do pierwszego zatrzymania prawa jazdy doszło w miniony piątek na drodze K-62 w m. Skoki Duże (gm. Włocławek). Przeprowadzona kontrola prędkości wykazała, że 39-letnia kierująca hyundaiem na ograniczeniu prędkości do 50 km/h  jechała mając 115km/h. Natomiast kolejni kierowcy w wieku 20 i 24 lat utracili prawa jazdy na ulicy Toruńskiej we Włocławku w niedzielę ,31 sierpnia. We wszystkich tych przypadkach zmierzona prędkość wykazała ponad 60 km/h przekroczenie na obowiązującej w tym miejscu 50-ce: informuje st. sierż Tomasz Tomaszewski 

Wszyscy zatrzymani kierowcy przez najbliższe trzy miesiące muszą odstawić swoje pojazdy.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji