fbpx
Wiadomości

Ponad 890 tysięcy z budżetu województwa na wydarzenia kulturalne.

Festiwale muzyczne ,koncerty, warsztaty teatralne, malarskie i rzeźbiarskie oraz spotkania poetyckie – ponad 890 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w 2019 roku na organizację w naszym regionie 95 różnorodnych wydarzeń kulturalnych.

Dofinansowanie pochodzi z otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych, realizujących zadania publiczne.

Kultura to nieodłączny element każdego społeczeństwa. Dostarcza nam wyjątkowych emocji, prowadzi do rozwoju osobistego, dzięki niej tworzona jest wspólnota między ludźmi. Jesteśmy dumni, że jako samorząd województwa możemy wspierać  wyjątkowe przedsięwzięcia kulturalne, które sprawiają, że nasz region staje się jeszcze piękniejszy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach konkursu na wykonanie zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego środki trafiły na organizację między innymi licznych koncertów, festiwali, konkursów, w tym 13. Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu, 26. Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2019, Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka w Bydgoszczy, XXVIII Finału Turnieju Poezji Śpiewanej i 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku, XX Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych w Brodnicy, V Jubileuszowego Festiwalu Happy Jazz w Ciechocinku, Festiwalu Fado w Grudziądzu oraz IX Międzynarodowego Letniego Festiwalu Organowego w Tucholi.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji