fbpx
Wiadomości

Ponad 287 tysięcy uczniów z regionu zakończyło dziś rok szkolny!

Dla ponad 287 tysięcy uczniów z regionu kończy się rok szkolny. Świadectwa odebrało blisko 187 tysięcy uczniów szkół podstawowych w Kujawsko-Pomorskiem. To był wyjątkowy rok, pełen wyzwań i sprawdzianów. Czas rozpocząć wakacje!

Niezależnie od tego, czy wyjedziecie daleko, czy blisko, macie obowiązek dobrze ten czas wykorzystać, rezygnując z rutyny i ładując akumulatory. Będą Wam musiały wystarczyć na dziesięć pracowitych miesięcy – mówi marszałek Piotr Całbecki

Nasi uczniowie, nasi nauczyciele

W Kujawsko-Pomorskiem mamy około 730 szkół podstawowych, prawie 180 liceów oraz blisko 250 techników i szkół branżowych. Do tych i innych placówek edukacyjnych (także przedszkoli) w roku szkolnym uczęszczało w sumie 350 tysięcy dzieci i młodzieży. Pracuje w nich ponad 45 tysięcy nauczycieli.

Kończący się rok szkolny był szczególny. Aby umożliwić kontynuowanie nauki i wesprzeć w poznawaniu regionu uchodźców z Ukrainy, uruchomione zostały zajęcia prowadzone w języku ukraińskim w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej.

Mamy wielu wybitnie uzdolnionych uczniów

W roku szkolnym 2021/2022 we wszystkich projektach stypendialnych o charakterze naukowym stypendia uzyskało prawie 1,5 tysiąca uczniów. W programie „Humaniści na start!” jest ich 400, Prymusów Pomorza i Kujaw jest 548, natomiast Prymusów Zawodu Kujaw i Pomorza II 500.

Komunikat prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji