fbpx
Wiadomości

Ponad 20 tysięcy włocławian zagłosowało w Budżecie Obywatelskim.

Włocławski Budżet  Obywatelski 2020 został rozstrzygnięty.W głosowaniu wzięło udział ponad 20 tys. mieszkańców, wygrało 6 projektów.

Sport i Rekreacja Projekt „Zdrowe Zazamcze” – koszt 1 mln zł , 4 811 głosów, plac zabaw i siłownia w Michelinie koszt 1 mln zł, 2816 głosów, rozbudowa integracyjnego placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 9 z infrastrukturą koszt 600 tys. zł, 2141 głosów, budowa boiska wielofunkcyjnego przy II LO koszt 1 mln zł, 1810 głosów, siłownia plenerowa z placem rekreacyjnym przy SP nr 14 koszt 300 tys. zł 985 głosów, stop komarom i meszkom! budki lęgowe dla ptaków owadożernych koszt 84 tys. zł , 829 głosów. 

Projekt o wartości 1 miliona złotych, „Zdrowe Zazamcze”, którzy otrzymał najwięcej głosów realizowany będzie na terenie dwóch placówek oświatowych.

Zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki: Projekt realizowany będzie przy Szkole Podstawowej Nr 22 i przy Zespole Szkół Elektrycznych, natomiast co ważne te kompleksy mimo tego, że znajdują się na terenie placówek oświatowych będą dostępne dla wszystkich mieszkańców. Kolejny projekt, jakim jest plac zabaw i siłownia w Michelinie, dla mnie fascynującym było obserwowanie w jaki sposób społeczność tego osiedla włączyła się w promocję tego projektu- własnoręczne banery, duża aktywność m.in w social mediach. 

Tegoroczna edycja BO rządziła się trochę innymi prawami ,ponieważ można było głosować tylko i wyłącznie na projekty ogólnomiejskie

Prezydent Marek Wojtkowski: 20.403 osoby oddały głos w tegorocznym BO, jest to rekord jaki pobiliśmy i za to serdecznie dziękuję. Instrumenty partycypacyjne, które staramy się wdrażać w naszym mieście przynoszą coraz lepsze efekty, a widać to po liczbie osób głosujących. Wokół Budżetu Obywatelskiego zawsze było bardzo wiele emocji i dyskusji, ale widać, że zaangażowanie promotorów tych projektów przyniosło określone efekty.

W głosowaniu udział wzięły również osoby poniżej 18 roku życia.

Krzysztof Kukucki: Cieszę się, że młodzi mieszkańcy Włocławka uczą się tego, iż mają realny wpływ na kształt naszego miasta- że ich głos jest ważny.

Kinga Maślanka

 

 

 

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji