fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Ponad 2 promile alkoholu i jazda pomimo zakazu sądowego.

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka zatrzymali na terenie Włocławka pijanego kierowcę, u którego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 26-latek złamał także obowiązujący go do kwietnia 2022 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

12 lutego patrol ruchu drogowego pełniąc służbę w godzinach nocnych na terenie Włocławka zatrzymał na ulicy Kruszyńskiej do kontroli kierującego oplem. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu, a badanie trzeźwości tylko potwierdziło ten fakt.

Urządzenie pokazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemie wyszło na jaw, że 26-latek ma zatrzymane prawo jazdy i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do kwietnia 2022 roku za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Włocławka został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwieniainformuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i jazdę w stanie nietrzeźwości 26-latek tłumaczyć się będzie przed sądem, gdzie mundurowi przekażą zebrany materiał. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji