fbpx
Galerie Wiadomości

Policyjni profilaktycy spotkali się z młodzieżą

Co grozi za popełnione czyny zabronione, jak dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze oraz jak ciekawa jest służba w policji – na te i inne pytania odpowiedzi wysłuchali uczniowie Szkoły Branżowej START we Włocławku i podopieczni placówki Sióstr Orionistek z Włocławka.

Pierwsza wizyta profilaktyków z włocławskiej prewencji odbyła się w godzinach przedpołudniowych przy ulicy Ogniowej we Włocławku. Uczniowie Szkoły Branżowej START mogli usłyszeć o różnicy i granicach wiekowych demoralizacji, czynu karalnego i przestępstwa. Dowiedzieli się też jakiego typu zachowanie wobec innych osób może potraktowane jako znęcanie się, a także jakie zagrożenia wypływają z nieodpowiedniego korzystania z internetu.

Natomiast w godzinach popołudniowych przedstawicielki prewencji gościły w placówce opiekuńczej prowadzonej przez Siostry Orionistki przy ulicy Leśnej we Włocławku. Młodzież mogła zapoznać się z elementami wyposażenia każdego funkcjonariusza i posłuchać o specyfice pracy w poszczególnych wydziałach. Podopieczni placówki mogli też na własne oczy zobaczyć jak zabezpieczane są ślady kryminalistyczne na miejscu zdarzenia.  

Nie mogło również zabraknąć tak ważnego w okresie jesiennym tematu, jakim jest widoczność pieszych na drodze. Każdy certyfikowany element odblaskowy założony w sposób widoczny dla kierowców pozwala na uniknięcie potrącenia. Dlatego pamiętajmy, że to od nas samych zależy bezpieczeństwo, a noszenie odblasków nie jest wstydem, lecz przejawem rozsądku.

Na szczęście okazuje się, że młodzież była doskonale zorientowana w tematyce spotkań i pozytywnie zaskakiwała policjantów swoją wiedzą.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji