fbpx
Wiadomości

Policyjne działania z myślą o bezpieczeństwie rowerzystów

Wczoraj (05.10.2021) na terenie Włocławka i powiatu policjanci prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo rowerzystów. Mundurowi kontrolowali też stan trzeźwości i ujawnili 8 nietrzeźwych cyklistów.

Przez cały wczorajszy (05.10.21) dzień trwały wzmożone działania policjantów ruchu drogowego na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów, którzy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są narażeni na poważne w skutkach urazy. Związane jest to z brakiem w takich pojazdach systemów bezpieczeństwa chroniących rowerzystów przed niebezpiecznymi dla zdrowia i życia obrażeniami.

Policjanci kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez cyklistów, w tym sprawdzali również stan trzeźwości kierujących jednośladami. Okazało się, że spośród 40 skontrolowanych rowerzystów, 8 jechało pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 51-latek skontrolowany przez policjantów na terenie gminy Choceń. Badanie na trzeźwość wykazało w organizmie rowerzysty 2,6 promila alkoholu.  

Za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu wszyscy zatrzymani wczoraj cykliści ukarani zostali mandatami karnymi.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji