fbpx
Wiadomości

Policjantka w zaawansowanej ciąży niezwłocznie zareagowała widząc potrzebującego pomocy mężczyznę.

12 listopada w godzinach  popołudniowych włocławska policjantka w zaawansowanej ciąży niezwłocznie zareagowała widząc potrzebującego pomocy mężczyznę. Funkcjonariuszka ruchu drogowego udzieliła mu pierwszej pomocy po tym, gdy przewrócił się na jezdni i doznał obrażeń. Dzięki profesjonalnemu i szybkiemu działaniu, wstępnie opatrzony poszkodowany trafił pod opiekę lekarzy.

Około godziny 13.00  ulicami osiedla Zazamcze we Włocławku podróżowała w czasie wolnym od służby jedna z policjantek. W pewnym momencie na ul. Hutniczej kobieta zauważyła mężczyznę leżącego częściowo na jezdni z obrażeniami ciała. Funkcjonariuszka pełniąca na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego podejrzewała, że mogło dojść do potrącenia pieszego.

Mundurowa niezwłocznie podbiegła do poszkodowanego i udzieliła mu pomocy. Będąca w 7-mym miesiącu ciąży, st. sierż. Karolina Kwiatkowska, profesjonalnie zajęła się poszkodowanym. Zabezpieczyła miejsce zdarzenia, ustaliła świadków, zadbała o bezpieczeństwo swoje i innych. Kobieta oceniła stan mężczyzny, opatrzyła mu rany oraz z uwagi na niską temperaturę powietrza, zorganizowała z pobliskiej szkoły koc termiczny dla poszkodowanego- informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Policjantka na podstawie relacji osób widzących zdarzenie ustaliła, iż mężczyzna przewrócił się podczas przechodzenia przez jezdnię, a upadając, uderzył głową w krawężnik. Jedna z kobiet, która widziała tę sytuację, wezwała już pogotowie ratunkowe.

St. sierż. Karolina Kwiatkowska oczekiwała z mężczyzną do przyjazdu karetki. Dzięki jej zachowaniu poszkodowany otrzymał błyskawiczną i profesjonalną pomoc. Jesteśmy dumni z naszej koleżanki. Taka postawa świadczy o tym, że również nie będąc na służbie, nie wahamy się pomóc potrzebującym.

KMP Włocławek

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji