fbpx
Wiadomości

Policjantka ruchu drogowego i dzielnicowy odwiedzili SP w Chodczu w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”!

Policjantka ruchu drogowego i dzielnicowy spotkali się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” z uczniami Szkoły Podstawowej w Chodczu. Podczas spotkania mundurowi nie tylko opowiedzieli, ale też pokazali na lekcji w terenie, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Od początku roku szkolnego trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym w drodze na zajęcia i z powrotem. W ramach tych działań mundurowi nie tylko patrolują drogi w pobliżu placówek oświatowych, ale też spotykają się z dziećmi i młodzieżą podczas pogadanek.

Tym razem policjantka ruchu drogowego i dzielnicowy odwiedzili uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Chodczu. Podczas czwartkowej (15.09.22) lekcji z mundurowymi dzieci mogły zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa na drogach nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Funkcjonariusze zabrali uczniów w rejon prawdziwego przejścia dla pieszych, gdzie pod czujnym okiem policjantów mogli oni wykorzystać wskazówki dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przy okazji mundurowi przypomnieli też o ważnej roli odblasków, które zwiększają widoczność pieszego na drodze.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji