fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Policjanci z Włocławka wspólnie z Sanepidem kontrolują stosowanie obostrzeń.

Patrole, w których w skład wchodzi policjant i pracownik sanepidu już od kilkunastu dni można spotkać w miejscach obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa. Podjęte działania na terenach sklepów, galerii handlowych czy w punktach usługowo-gastronomicznych służą bezpieczeństwu mieszkańców Włocławka oraz powiatu włocławskiego.  

Przez cały czas zmagamy się z wirusem, którego nie widzimy. Dlatego tak ważnym jest przestrzeganie obostrzeń i zaleceń, szczególnie dotyczących zachowania dystansu społecznego. To właśnie w sklepach, galeriach handlowych i punktach usługowo-gastronomicznych musimy zachować szczególną uwagę.

Brak możliwości zachowania odległości w tych miejscach nakazuje nam na stosowanie innych środków ochronnych, wśród których jest zakładanie w takich pomieszczeniach maseczek, przyłbic lub innych elementów zakrywających usta i nos.

Dlatego od kilkunastu dni policjanci z Włocławka wspólnie z sanepidem kontrolują stosowanie obostrzeń. Podczas takiego patrolu pouczają sprzedawców oraz mieszkańców o zachowaniu odpowiedniej odległości i noszeniu elementów zakrywających usta i nos oraz o dezynfekcji rąk.

Działania mają na celu informowanie o skutkach lekceważenia nakazów i zakazów. Pamiętajmy, że to od nas wszystkich zależy, czy wirus rozprzestrzeni się na większą ilość osób powodując zagrożenie dla życia i zdrowia naszych rodziny.  

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji