fbpx
Testowy baner
Galerie Wiadomości

Policjanci z Włocławka w piątek obchodzili swoje święto

W piątek 16 lipca włocławscy policjanci obchodzili swoje święto. Ponad 100 mundurowych  awansowało na wyższe stopnie służbowe. 11 kolejnych funkcjonariuszy otrzymało od Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu wyróżnienia i nagrody. Były również gratulacje dla policjantów i pracowników policji.

Lipiec to miesiąc, w którym polscy policjanci obchodzą swoje święto. W tym roku, po raz kolejny, uroczystość odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego i miała charakter zamknięty.

W piątek 16 lipca w budynku komendy zebrała się kadra kierownicza, wyróżnieni funkcjonariusze oraz zaproszeni goście: Prezydent Włocławka dr Marek Wojtkowski, Starosta Powiatu Włocławskiego Pan Roman Gołębiewski, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień we Włocławku ppłk Grzegorz Tucholski i Zastępca Komendanta Straży Miejskiej we Włocławku Pan Henryk Witczak. Nie mogło także zabraknąć naszego kapelana ks. Sebastiana Osińskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku mł. insp. Macieja Sadowskiego, który przywitał zgromadzonych. Następnie Komendant podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie w codzienną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz wręczył rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awans otrzymało 105 funkcjonariuszy, w tym 4 zostało awansowanych przedterminowo.

Następnie władze samorządowe wyróżniły 11 funkcjonariuszy nagrodami pieniężnymi za szczególne zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Listy gratulacyjne wraz z nagrodami wręczone zostały w obecności Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku mł. insp. Macieja Sadowskiego przez Prezydenta Włocławka dr Marka Wojtkowskiego i Starostę Powiatu Włocławskiego Pana Romana Gołębiewskiego.  

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali policjantom za codzienny wkład w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz złożyli życzenia wszystkim funkcjonariuszom i ich rodzinom.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji