fbpx
Wiadomości

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Włocławscy policjanci ruchu drogowego działający w ramach grupy „SPEED” podczas jednej interwencji zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Okazało się, że 23-latek miał 2,7 promila alkoholu, natomiast 25-latek 1,5 promila. Młodszy z nich nie powinien w ogóle prowadzić, gdyż miał obowiązujący go zakaz sądowy do 2024 roku. Natomiast starszy podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy.

25 sierpnia policjanci z włocławskiego ruchu drogowego działający w grupie „SPEED” patrolowali drogi powiatu włocławskiego, kiedy otrzymali informację od dyżurnego o dwóch pojazdach mogących ścigać się po drodze wojewódzkiej 562 w gminie Fabianki. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie zauważyli opisane pojazdy marki opel i renault. Kierowcy na widok radiowozu zjechali z drogi na posesję chcąc uniknąć kontroli. W niczym to im nie pomogło i obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Jeden z nich 25-letni kierowca pojazdu renault przez cały czas był agresywny i ubliżał mundurowym. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 25-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast u 23-latka z opla urządzenie wykazało ponad 2,7 promila. Nietrzeźwi kierowcy trafili do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia, a mundurowi ustalili, że jeden z nich 23-latek posiada aktualny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów do 2024 roku za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości-informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska 

W poniedziałek (26.08.2019) kiedy tylko wytrzeźwieli usłyszeli od śledczych zarzuty związane z jazdą w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo 25-latek odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas wykonywanych przez nich czynności, a 23-latek za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Starszemu może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast młodszemu za niestosowanie się do orzeczonego zakazu do 5 lat pozbawienia wolności.

K.M.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji