fbpx
Wiadomości

Policjanci ujawnili 90 wykroczeń jednego dnia w ramach akcji ,,PIESZY”

Policjanci ruchu drogowego z Włocławka po raz kolejny przeprowadzili działania podnoszące poziom bezpieczeństwa pieszych na drogach. Zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także na prawidłowość poruszania się pieszych.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, to osoba, której nie chronią żadne systemy bezpieczeństwa, dlatego podczas wypadku narażona jest na poważne obrażenia. Na przejściu dla pieszych powinna ona czuć się bezpiecznie, dlatego też podczas ostatnich (07.02.23) działań policjanci kontrolowali bezpieczeństwo w rejonie takich miejsc.

W czasie działań mundurowi ujawnili 90 wykroczeń drogowych. 12 z nich dopuścili się piesi, którzy przekraczali jezdnię w miejscu niedozwolonym i nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. W 1 przypadku pieszy nie posiadał wymaganych elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

Natomiast wykroczenia kierujących polegały głównie na przekroczeniu dozwolonej prędkości w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych. Policjanci odnotowali też przewinienia związane z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego zależy od nas samych, więc stosujmy się do obowiązujących przepisów drogowych.  

Policjanci przypominają również pieszym o tym jak ważny wpływ na ich bezpieczeństwo mają elementy odblaskowe, zwłaszcza teraz, kiedy szybko zapada zmrok, a opady atmosferyczne mogą dodatkowo ograniczać widoczność na drodze.

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji