fbpx
Testowy baner
Wiadomości

Policjanci sprawdzali oznakowanie przy szkołach

To już kilka dni kiedy dzieci i młodzież powrócą do szkół po wakacyjnej przerwie. Włocławska „drogówka” sprawdzała, czy oznakowanie przy placówkach oświatowych jest prawidłowe. Działania podejmowane są w ramach „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok” oraz „Bezpieczna droga do szkoły” i mają na celu ochronę najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Przed nami coraz bliżej rozpoczęcie roku szkolnego, a tym samym powrót dzieci i młodzież do szkół. Jak co roku „drogówka” z Włocławka sprawdzała oznakowanie w rejonie placówek oświatowych.

Mundurowi zwracali uwagę nie tylko na prawidłowość oznakowania ale też na jego stan techniczny. Działania te prowadzone były na terenie miasta i całego powiatu włocławskiego. W jednym przypadku funkcjonariusze stwierdzili jedno uchybienie. Dotyczyło ono  złej widoczności poziomego oznaczenia przejścia dla pieszych, czyli tzw. zebry. O stwierdzonych nieprawidłowościach mundurowi poinformowali zarządcę drogi, który poprawił już widoczność „pasów”-informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Natomiast kiedy rozpocznie się czas szkoły policjanci wraz z przedstawicielami Straży Miejskiej czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci m.in. poprzez dyscyplinowanie stwarzających zagrożenie kierujących, ale również poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

Podejmowane działania mają na celu ochronę najmłodszych uczestników ruchu drogowego i realizowane są w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Polecamy

Miejsce konstruktywnej dyskusji